Saudade zaprasza gości na Mundial

Logo XI Mundialu Dreamland 2013

XI Mundial tuż tuż. Tym razem tą wielką imprezę sportową zorganizuje Królestwo Dreamlandu, którego polityczne i sportowe władze federalne krzątają się bezustannie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Tymczasem nie tylko od nich sukces Mikronacyjnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zależy. Same rozgrywki, w których weźmie udział 18 drużyn rozlosowanych do grup od A do D, odbędą się w kilkunastu miastach Królestwa, w tym także na luindorskiej ziemi – w Mieście Stołecznym Saudade.

Dzisiaj władze miasta pokazały na światło dzienne obraz podjętych przygotowań. Jutro na okres maksymalnie 45 dni wchodzi rozporządzenie, w którym Ratusz zobligował się do:

  • prowadzenia polityki informacyjnej i promocyjnej mistrzostw,
  • zapewniania niezbędnej komunikacji z Organizatorami oraz społeczeństwami krajów reprezentowanych, a goszczących w mieście,
  • rozciągnięcia opieki nad przybyłymi drużynami,
  • utworzenia specjalnych Stref Kibica na Placu Unii w Saudade oraz odpowiedniego działu o tej samej nazwie na forum dyskusyjnym Unii Saudadzkiej,
  • dopasowania pełnej infrastruktury miejskiej pod potrzeby Mundialu.

W mgnieniu oka postulaty te znalazły wyraz w postaci przeformowanej strony głównej miasta, by na kilka tygodni święta piłki służyła mieszkańcom i kibicom ze wszystkich stron Mikroświata. Jednocześnie dostosowano forum dyskusyjne, gdzie tworzy się Strefa Kibica, w której będą prowadzone imprezy okolicznościowe towarzyszące tym głównym – odbywającym się na boisku.

Stadion Nagisa Cup w Saudade

Właśnie… boisko. Specjalnie z okazji Mistrzostw Świata wzniesiono w Saudade nowy stadion – NAGISA CUP. Już od 4. września będzie to centralne miejsce kultu sportu w Unii Saudadzkiej, gdzie w fazie grupowej rozgrywek mundialowych zmierzą się 4 drużyny grupy A: Kalifat Al-Farun, Królestwo Surmeńskie, La Palma oraz Sułtanat Al Rajn. Ten ostatni zespół jest zdecydowanie najmocniejszym i można śmiało zakładać, że z grupy wyjdzie z pierwszego miejsca. Pozostałe drużyny powalczą o miejsce drugie. Choć, jak to zwykle to bywa, pewniki pewnikami, ale wszystko rozstrzygnie się dopiero na boisku. Mieszkańcy Zjednoczonego Księstwa tak samo kibicować będą wszystkim drużynom. Na murawę NAGISA CUP wyjdą one cztery razy: 4, 11, 18 i 22 września.

Władze miasta zapowiadają kibicom i zespołom kolejne atrakcje z pobytu w stolicy Luindoru, które na pewno poznamy w kolejnych dniach. Wystarczy tylko odwiedzić stronę główną Saudade by przekonać się co już Ratusz dla nas przygotował. Mamy zatem nadzieję, że oprawa logistyczna imprezy przebiegnie znakomicie, a Organizatorzy dowiodą, że Mundial powinien częściej tutaj wracać.

———

  1. Strona główna Miasta Saudade
  2. Strefa Kibica „Plac Unii” na forum dyskusyjnym Prowincji
  3. Forumowa dyskusja na temat XI Mundialu w Dreamlandzie
  4. Terminarz spotkań fazy grupowej